Malkas novietnes projekts - fasādes

“Malciņš” – malkas novietne, 17m2

Posted by

Neizplūstot plašākās vajadzībās – pati minimālākā saimnieciskā nepieciešamība – ērti novietot malku, kādu zāles pļāvēju, dārza piederumu vai velosipēdu pie jebkuras brīvdienu vai dzīvojamās mājas ir aktuāla. Saimniecības ēciņā ir 4 atsevišķas nojumes – kas ir ērti dažādas un dažāda vecuma/sausuma malkas uzglabāšanai, un viena slēgta telpa – dārza tehnikai u.c. piederumiem.

Arī malkas glabāšana – žāvēšana ir vesela zinātne, vai māksla – glabājot malku vienā lielā kaudzē – tās apakšā (nepieejama) būs kvalitatīvā, vairākus gadus žuvusī malka ar lielu siltumenerģiju un lietderību, bet virspusē – ik gadus no jauna uzbērtā, svaigā, slapjā malka. Lai kurināšanai būtu pieejama vissausākā malka – tā jāglabā atsevišķos nodalījumos, tos piepildot pēc rotācijas principa, tērējot – vissenāko (sausāko), un piepildot – tukšo. Protams – šīs ēkas nelielais apjoms norāda to, ka malka konkrētajā saimniecībā nav galvenais siltuma avots, bet tiek izmantota neregulāri, atpūtas vajadzībām, pirtī, kamīnā vai dārza pavardā, bet arī tad svarīgi, lai tā ir sausa.

Vizuāli ēka risināta elegantās proporcijās, ar divslīpju jumtu, šai versijā pat ar plakano māla dakstiņu jumta segumu – apdares materiāli ir iespējami jebkuri, visbiežāk tos mēdzam pielāgot jau esošu, vai projektējamu būvju vizuālajam tēlam.

Konstrukcijas – pamati – stabveida, monolīta betona, sienas – koka statņu konstrukcijā, ar koka dēļu apšuvumu, jumts – koka konstr. ar Jūsu izvēlētu segumu.

Sekojoši – malkas novietnītes plāns un fasādes:

Malkas novietnes projekts

Malkas novietnes projekts - fasādes

Omulīgu dzīvošanu!!!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s