Projekts - saimniecības ēka ģimenei

Saimniecības ēka ģimenei, 95m2

Posted by

Pirms dažiem gadiem izstrādājām projektu Mārīte, kurš bija atvasināts no mūsu projekta Ansis, pielāgojot ēku jaunākajiem būvniecības likuma grozījumiem – to sniegtajām iespējām būvēt 1. grupas ēkas, ar vienkāršotu būvprojekta skaņošanas procesu. “Mārītes” guva lielu piekrišanu, tika būvētas dažādos Latvijas novados un ar dažādiem mērķiem – gan kā saimniecības ēkas, gan kā ekonomiskas un racionāli būvējamas dzīvojamās mājas vai pagaidu dzīvojamās mājas.

Domājot kā šo projektu padarīt vēl ērtāku ēkas iedzīvotājiem, paplašinot augšstāvu un papildinot pirmo stāvu ar atsevišķu saimniecības/kurtuves telpu, radās projekts – “Saimniecības ēka ģimenei”, kurā ir ietvertas dažādas jaunas idejas un risinājumi, paaugstināts drempelis (ēkas sānu sienu taisnā daļa), kā arī precizētas dažādas citas nianses, jo, būtiski, ka šādā, visai kompaktā ēkā – rūpīgi jāizturas pret katru centimetru, izsverot prioritātes un ergonomiju.

Kā jau 1. grupas ēkām, tās definējas kā vienstāvīgas, būvapjoms otrajā stāvā vai nu nedrīkst pārsniegt 60% apakšstāva platības (daļa kas ir augstāka par 1,6m) vai nu augšstāva izbūvēšana un siltināšana ir jāveic vēlāk. Jebkurā gadījumā, projektā risināta maksimālā programma, ko var iekļaut šajos nosacījumos, un laimīgā kārtā, ēka tiešām ir pieņemamās platībās un ērta apdzīvošanai.

Jūsu ieskatam projekta rasējumi, griezumā varat apjaust augšstāva platību, tajā ietilpst divas ļoti ērtas istabas, pirmajā stāvā ir mazāka istabiņa – darba kabinets, protams, ēkas konstrukcijas var risināt pēc Jūsu iecerēm, mūra vai koka konstr. versijā, tā pat fasāžu toņi un apdare, kā arī jebkuras citas izmaiņas ir iespējamas, gan projektēšanas stadijā, gan arī būvdarbu laikā.

Projekts - saimniecības ēka ģimenei, 1. st. plāns
Projekts – saimniecības ēka ģimenei, 1. st. plāns

Projekts - saimniecības ēka ģimenei, 2. st. plāns

Projekts - saimniecības ēka ģimenei, fasādes

Projekts - saimniecības ēka ģimenei, griezums

Raženu dzīvošanu!!!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s