Pagraba projekts – 18kvm

Posted by

Mūsdienās redzam aizvien biežāk – cilvēki vēlas atgriezties pie gadsimtos pārbaudītiem, stabiliem risinājumiem un vēlas būvēt pagrabus, lai arī saldētavas un ledusskapji ir brīvi pieejami. Dzīvojot savā ģimenes mājā, iekārtojot apkārtni un vidi, pamazām saimniecība pieaug – parādās, pirts, vai auto nojume, saimniecības ēka vai atpūtas vieta, lapene u.c. un tā pamazām ļaudis atceras arī par pagrabu un tā priekšrocībām.

Ko sniedz labs piemājas pagrabs – tā ir dzirkstoša bērzu sula, vasaras tveicē, tie ir labi saglabājušies kartupeļi un dārzeņi, vislielākajā ziemas salā, tā ir ērtība un pašpietiekamība, un ekonomiska saimniekošana – aiztaupās stundas un degviela, kas senāk tērēta biežos iepirkšanās braucienos, pagrabs – tā kvalitatīva pārtika, veselīgi dārzeņi un augļi, ko rudenī iegādājas no zemnieka vairumā, tā ir omulība un mājīgums – nokāpt pagrabā pēc kāda garda ievārījuma vai pašraudzēta vīna ar ko cienāt viesus. Pagraba ekspluatācija ir praktiski bezmaksas, un tā ekspluatācijas laiks – gandrīz mūžīgs. Pagrabs atbilst nesteidzīgajai un mierīgajai dzīves uztverei, tāpat kā malkas krāsns, pirts u.c. lietas, kas uz cilvēku iedarbojas nomierinoši, un vairo māju omulību, idilli kur veldzēties pēc dienišķā darba.

Šis tipveida pagraba projekts paredz divas telpas, dārzeņus un augļus ir iespējams uzglabāt atseviški, jo tiem vajadzīgi dažādi mitruma apstākļi un arī nepieciešams novērst aromātu sajaukšanos. Vidusdaļā ir neliela noliktavas telpa, kur glabāt viegli aizsniedzamā vietā biežāk nepieciešamās lietas, vai tie būtu ievārījumi, vai vīni u.c. Pagrabam ir blīvi noslēdzams vējtveris, lai temperatūra pagrabā turētos stabila. Pagraba tehniskajā projektā ir atrisināta pagraba ventilācija, siltumizolācija, hidroizolācija – visi nepieciešamie būvkonstrukciju mezglu risinājumi, tāpat kā citos mūsu izstrādātajos projektos. Projektu iespējams pasūtīt kā tipveida projektu, kā arī ir iespējams veikt izmaiņas, mainīt pagraba gabarītus, pielāgot plānojumu Jūsu vajadzībām, kā arī, protams, izstrādāt pilnībā jaunu projektu.

Lai iegādātos projektu – sūtiet mums ziņu ar sīkāku informāciju par Jūsu iecerēm – zemes kadastra nr. un vēlamo novietojumu zemes īpašumā, parasti, palīdzam arī ar ēkas novietojuma plānu mērogā, lai Jums būtu visi nepieciešamie rasējumi iesniegšanai būvvaldē. Jūs saņemat rēķinu, pēc kura apmaksas nosūtam projekta rasējumus, rasējumi ir divos komplektos – viens iesniegšanai bis.gov.lv sistēmā, skaņošanai, otrs – būvniecībai, ar atbilstošajām konstrukciju mezglu lapām, lai Jūsu ēkas būvniecība ritētu raiti un konstrukcijas būtu drošas.

Ja esiet nolēmuši saskaņot un būvēt ēku – aicinam iepazīties ar saistošo informāciju un instrukcijām, lai viss izdotos vislabākajā veidā:

  1. Kā novietot ēku zemes īpašumā, saskaņā ar likumdošanu un citām būtiskām niansēm.
  2. Kā saskaņot 1. grupas ēku projektu – instrukcija bis.gov.lv sistēmā.
  3. Kas jāzin – vispārīgi bet būtiski jautājumi ērtas, veselīgas dzīvesvides, mājokļa izveidē.

Iedvesmai – neliels ieskats ēkas būvniecības procesā:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s